Outriders: Gra People Can Fly leci ku PS5 i Xbox Series X

Poznaliśmy też orientacyjną datę premiery (odleglejszą, niż obiecywano) i wreszcie obejrzeliśmy uczciwy zwiastun!

Choć początkowo zapowiadana na lato, nowa gra autorów Bulletstorma i Gears of War: Judgement ukaże się w tegorocznym sezonie świątecznym. Nie dziwi więc, że zmierza ona zarówno na pecety, jak też konsole obecnej (PS4, Xbox One) i przyszłej (PS5, Xbox Series X) generacji.

Jej zwiastun jest mniej enigmatyczny niż ujawniony podczas E3 teaser, acz raczej rozbudza apetyt, niż go zaspokaja. Widzimy na nim zlepek idyllicznych scen, podczas których rangerzy kolonizują planetę Enoch, walkę zza osłon, tajemniczą anomalię oraz kadry żywcem wyrwane z „Mad Maksa”.

Ponadto, zdradza materiał, tytułowi Outridersi zamrożą oponentów, spopielą ich, spowolnią czas, teleportują się i wywołają fale uderzeniowe. Rozbudowany arsenał pewnie się przyda, bo stanie przed nimi cała plejada antagonistów, którzy chyba urwali się z Destiny.

Twórcy podkreślają, że w Outriders zagramy zarówno solo, jak i w (maksymalnie trzyosobowym) co-opie. Rozgrywka połączy shootera z elementami RPG, a więcej o niej dowiemy się już w najbliższy czwartek (o 21:00 czasu polskiego), gdy odbędzie się oficjalny stream.