Children of Morta: Zwierzaki otrzymają ponad 200 tys. zł

W raptem tydzień udało się zebrać kwotę, która otworzy niejedną klatkę.

Jak informowaliśmy duet 11 bit studios & Dead Mage nawiązał współpracę z fundacją Humane Society International, która zajmuje się ochroną europejskich zwierząt. Jej działacze sprzeciwiają się wykorzystywaniu i porzucaniu, walczą o zmniejszenie skali testów laboratoryjnych na zwierzętach i poprawiają warunki w hodowlach, po więcej informacji odsyłamy na oficjalną stronę inicjatywy.

Kosztujące niespełna 15 zł DLC Paws and Claws uczyniło z domu Bergsonów schronisko, w którym otoczyliśmy troską jelenie, lisy, ptaki i pieski. Opieka nad nimi całkiem się zresztą opłacała, bo zapewniała rodzince zwiększony przyrost punktów doświadczenia i prędkość ruchu, nowe przedmioty, błogosławieństwa i relikty. Czy wspomniałem o bonusowych wydarzeniach i zupełnie nowej części domu?

Gracze ciepło przyjęli akcję; w ciągu tygodnia udało się zebrać aż 200 tys. zł! A to dopiero początek, 11 bit zapowiedziało właśnie, że już 5 września rozpocznie się tygodniowy stream połączony ze zbiórką pieniędzy (po szczegóły odsyłam tutaj).