Chernobylite się przesuwa, ale już naprawdę ostatni raz!

The Farm 51 zaorało wczesnodostępnego builda (pun intended). Na ostatniej prostej gra otrzymała kilka tysięcy (!) poprawek.

Za gliwickim studiem burzliwa droga. Po ufundowaniu gry na Kickstarterze (dwa lata temu), tytuł zadebiutował w early accessie 16.11.2019. Twórcy szybko przedstawili „mapę drogową” i sukcesywnie aktualizowali produkcję, to dodając do niej najbardziej radioaktywne miejsce na Ziemi, to zarzucając „Sieć kłamstw”.

Na ostatniej prostej developerom zdarzyło się brzydkie potknięcie, acz obiecali, że Chernobylite wyjdzie z wczesnego dostępu w drugim kwartale 2021, w dodatku z dodatkową zawartością. Słowa nie dotrzymali… acz poślizg nie jest znaczący. Jak dowiadujemy się ze steamowej aktualizacji – do zony zajdziemy już w lipcu (na pecetach, PS4 i XBO). Nieco później (acz jeszcze w tym roku) do zabawy dołączą użytkownicy konsol obecnej generacji.

By uczcić rychłą premierę, studio opublikowało zwiastun i zaordynowało zniżkę (na Steamie grę kupimy o 20% taniej. W dodatku otrzymamy za darmo nadchodzące DLC, które inni gracze będą mogli nabyć odpłatnie).

Już dziś odbiorcy mogą zainstalować łatkę, buńczucznie ochrzczoną „Mega Patchem”. Aktualizacja wprowadza możliwość uzbrajania towarzyszy w pancerze i broń, usprawnia system save’ów, wprowadza kolejnego przeciwnika (heavy armored soldier), optymalizuje rozgrywkę i oferuje wsparcie dla kontrolerów. Twórcy przeredagowali też fabułę i zreformowali kluczowe mechanizmy (od teraz po każdej śmierci gracz straci losowe przedmioty)… Liczba zmian jest zresztą znacznie, znacznie dłuższa.