Chernobylite: W grze pojawiło się najbardziej radioaktywne miejsce na Ziemi

Przed świętami wyprawiamy się do Czerwonego lasu.

Chodzi o tereny wokół słynnego bloku energetycznego nr 4. Po katastrofie lokalna fauna przyjęła ogromne dawki promieniowania, w wyniku czego sosny obumarły i przybrały specyficzny, rudawy kolor. Knieja bywa nazywana również – ze względu na dużą liczbę mutacji przyrody – „lasem cudów”, w dodatku po latach przyroda dosłownie w niej rozkwitła (przez wzgląd na niewielkie ingerencje człowieka).

Mapa wprowadzająca Czerwony las do polskiego shootera jest już dostępna. Poza tym The Farm 51 zaktualizowało swój tytuł o kilka innych nowinek (tryb swobodnej gry) i korekt (m.in. systemu przechowywania przedmiotów), poprawiono również optymalizację i dodano kolejne języki.

Zwiastun nowej zawartości możecie obejrzeć poniżej.

Przy okazji: grę właśnie przeceniono o 30% (jej wczesną wersję możecie więc kupić za niespełna 70 zł. Zainteresowanych odsyłam na Steama). By uczcić przecenę twórcy przygotowali klimatyczny materiał live action.

Czy warto się skusić? Gdy piszę te słowa większość (72%) z ponad tysiąca recenzji użytkowników jest pozytywnych. Dane SteamSpy’a wskazują zaś, że od październikowej premiery w early accessie produkcja gliwiczan rozeszła się w 35 tys. egzemplarzy.

Wynik ten mają śrubować regularne aktualizacje. Więcej o planach na rozwój Chernobylite’a możecie przeczytać w tym newsie.