Chernobylite się przesuwa, ale wynagrodzi zwłokę

Napromieniowanie zony wymaga więcej czasu.

Najnowsze dziecko The Farm 51 zadebiutowało we wczesnym dostępie w październiku 2019. Przez półtora roku udało mu się zgromadzić całkiem sporą widownię (według SteamSpy’a: ponad 100 tys. graczy) i niezłą renomę; 72% ocen steamowych użytkowników jest pozytywnych (z 2,3 tys. wystawionych ogółem).

W październiku gliwiczanie ogłosili, że dzięki współpracy z All in! Games produkcja trafi na konsole obecnej i minionej generacji, pochwalili się również dużą aktualizacją (ochrzczoną mianem „Mega Patcha”). A choć marcowa data debiutu wydawała się wówczas niezagrożona, twórcy poinformowali właśnie, że premiera przesunęła się na drugi kwartał 2021.

W okolicznościowym oświadczeniu zespół podnosi, że wcale nie zamierza zasypiać przez ten czas gruszek w popiele.

„Większość zespołu, nie zajmująca się lokalizacjami, nie ma zamiaru siedzieć w tym czasie bezczynnie. Obiecywaliśmy Wam ciągłe wsparcie i rozwój projektu, także po wyjściu z Early Access i mamy zamiar kolejny raz to udowodnić. Przesuwając premierę, równolegle przygotowujemy dodatkową zawartość i elementy rozgrywki, które w pierwotnym planie miały być dostarczone w formie DLC, co oznacza, że ostateczna wersja Chernobylite będzie większa i wypełniona dodatkami, które wydłużą, wzbogacą i uprzyjemnią rozgrywkę. Wśród nich między innymi nowa lokacja, nowe uzbrojenie, nowi przeciwnicy, rozbudowana współpraca z innymi postaciami i tony poprawek w działaniu istniejących mechanik oraz narzędzi.

Wszyscy, którzy kupując naszą grę wsparli nas podczas Kickstartera i Early Access, będą korzystać z tych nowinek za darmo i w ramach standardowych aktualizacji Chernobylite. Najbliższy megapatch zgodnie z planem ukaże się jeszcze tej zimy, natomiast po nim możecie spodziewać się przynajmniej jednego dodatkowego rozszerzenia przed premierą, nie wspominając o bieżących poprawkach i hotfiksach, które będą ukazywać się w miarę potrzeb”.

Cóż, czekamy. Korzystając z okazji, przypomnijmy, że produkcja zdobyła tytuł „Najlepszej polskiej gry indie na PGA„.