CD Projekt najdroższy w historii

Pandemia wywołała niespodziewanie przyspieszenie.

Już na wtorkowej sesji padł rekord, firma zakończyła dzień na poziomie 342 zł za akcję! Co więcej: cena nadal zwyżkuje, na dzisiejszym kursie otwarcia CD Projekt urósł do ponad 344 zł! Spółka jest warta ponad 33 mld zł i zdecydowanie dystansuje niedawnych liderów.

(źródło: bankier.pl)

Warto odnotować, że historyczne maksima padają w dniu, na który pierwotnie planowano debiut Cyberpunka 2077 (ostatecznie gra ukaże się 17 września). Choć po ogłoszeniu zwłoki notowania CD Projektu spadły o kilkanaście procent (a rykoszetem oberwały i inne, zajmujące się grami spółki), szybko nastąpiło odbicie. W połowie lutego przeskoczył on Santander Bank i PKN Orlen, a na początku kwietnia wyprzedził PKO BP, stając się największą (pod względem kapitalizacji) spółką na warszawskiej giełdzie.

W tzw. międzyczasie CD Projekt po raz kolejny dorobił się miana „Giełdowej Spółki roku” i ujawnił raport finansowy za 2019. Dowiedzieliśmy się z niego, jak sprzedaje się trzeci Wiedźmin (spoiler: najlepiej od roku premiery), na jakich platformach zarabia Gwint (głównie na iOS-ie) i jak radzi sobie GOG (po chudych latach przyszły lata tłuste!).

Nie da się ukryć, że ten spektakularny wzrost jest wynikiem spadków spowodowanych koronawirusem. Tym bardziej cieszy, że zarząd – w geście społecznej solidarności – zdecydował się przeznaczyć 4 mln zł na sprzęt medyczny, maski i kombinezony.