The Parasight: W Krakowie powstało studio jak z bajki!

Ale pamiętajmy, że w baśniach braci Grimm pojawiały się kanibalizm, kazirodztwo i gwałt.

Krakowski producent chce pracować nad grami z segmentu „AA+ Premium Indie”, a jego pierwszy tytuł („story-driven action-adventure 3D FPP”) znajduje się ponoć w zaawansowanej fazie produkcji. Na dobrą sprawę wiemy jednak jedynie tyle, że ma czerpać z baśni, mitów i legend… i że pracują nad nim weterani gier grozy.

Ujawniona właśnie oficjalna strona rzuca natomiast nieco światła na zespół, na który składać się mają byli developerzy Bloober Team. Na Linkedinie do współpracy z firmą przyznaje się piętnastu ludzi, którym przewodzi Bartosz Kaproń (lead designer Layers of Fear 2 i Observera). Scenariusz rozpisuje Nikodem Wojciechowski, animować będzie Konrad Waszkiewicz (analogiczne funkcje pełnili w Bloober Team), level designem zajmie się Łukasz Marchwiak (wcześniej związany m.in. z Ten Square Games). Nie brak też kilkoro debiutantów i ludzi zatrudnionych wcześniej w mniejszych studiach, ale nie da się ukryć, że produkcyjny trzon zdobywał doświadczenie u autorów Blair Witch i The Medium. Dzięki rejestr.io dowiadujemy się zresztą, że w radzie nadzorczej spółki znaleźli się m.in. Marlena i Piotr Babieno.

Firma tak opisuje swoją misję:

„Mity, legendy i baśnie to jedne z najstarszych historii znanych ludzkości. Przez lata stały się nudnymi dobranockami, którymi nikt się dłużej nie przejmuje. Uważamy jednak, że nadal mają wielki potencjał, ukryty gdzieś pod mocno zniszczoną powierzchnią.

Naszym głównym celem jest tworzenie produkcji opartych na folklorze i baśniach, ale i nadanie im nowoczesnego charakteru, wyjście poza utarte schematy.

Planujemy rzucić wyzwanie oczekiwaniom graczy, oferując im zaskakującą mieszankę estetyk: klasycznej i współczesnej. Zderzając ze sobą takie przeciwieństwa, efekt będzie świecić jaśniej niż kiedykolwiek, umożliwiając odbiorcom zyskanie świeżej perspektywy i ponowne przemyślenie dobrze znanych tropów.

Damy nowe życie bajkom, by znów były one fascynujące”.

Biura spółki mieszczą się przy al. Juliusza Słowackiego 66 w Krakowie (nieco zdjęć znajdziecie na wspomnianej stronie oficjalnej). Jeszcze w tym roku ma ona w planach zadebiutować na NewConnect.