Wiedźmin: Netflix i CD Projekt Red zapowiadają wspólne wydarzenie

Dziwnym trafem dostaliśmy też teaser drugiego sezonu serialu z Geraltem.

Daty premiery produkcji jeszcze nie znamy, ale można zgadywać, że twórcy uchylą rąbka tajemnicy 9 lipca. Na ten dzień zaplanowany został WitcherCon – „globalne święto wszystkiego, co wiedźmińskie”. Podczas dwóch transmisji (organizowanych na Twitchu i YouTubie o 19 polskiego czasu oraz o 3 w nocy następnego dnia) zobaczymy m.in. „premierowe materiały” z pogranicza serialu i serii gier. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby wydarzenie stało się okazją do poinformowania także o planach wobec Wiedźmina 3 w odświeżonym wydaniu na konsole najnowszej generacji, planowanym na druga połowę roku.

Dokładny program poznamy „wkrótce”, jednak organizatorzy obiecują spojrzenie za kulisy powstawania serialu, panele dyskusyjne oraz sekcję dla entuzjastów wiedźmińskiego świata, w której pochylą się nad genezą Kontynentu i lokalnym folklorem. Studzą też zapał fanów produkcji CD Projektu Red, z miejsca uprzedzając, że nie planują zapowiedzenia żadnej nowej gry z serii.

Przypomnijmy, że równolegle do drugiego sezonu „Wiedźmina” powstaje także serial anime „Wiedźmin: Zmora Wilka” oraz sześcioodcinkowy aktorski prequel zatytułowany „Blood Origin”. No, tak jest przynajmniej w teorii, bo w stopce WitcherConu mowa jest o „anime Blood Origin”. Z kolei należące do CD Projektu Spokko tworzy mobilne The Witcher: Monster Slayer, którego globalną premierę zaplanowano właśnie na nadchodzące lato.

Rzeczoną zajawkę serialu, z której przebija „niebezpieczeństwo”, możecie zobaczyć poniżej.

WitcherCon został zapowiedziany w ramach odbywającego się równolegle z E3 wydarzenia Netflix Geeked. Twitterowe konto tego ostatniego pozwala zresztą przyjrzeć się interesującym detalom z powyższego teasera (kliknijcie tweeta, by przejrzeć cały wątek).

Czekamy!