All in! Games scedował prawa do Ghostrunnera

Wydawca otrzyma z tego tytułu 5 mln euro.

Krakowska spółka poinformowała o zawarciu umowy cesji własności intelektualnej z włoskim 505 Games, a więc współwydawcą Ghostrunnera. Sprawa jest o tyle zaskakująca, że gra One More Level była dotychczas perłą w jej koronie, tylko w ubiegłym roku skusiła ona 500 tys. graczy. Całkiem niedawno All in! Games zapowiedziało zresztą, że zamierza rozwijać tytuł przynajmniej do końca roku.

„W ramach zawartego Porozumienia Spółce przysługuje dodatkowe wynagrodzenie w kwocie 5 000 000 EUR, które zostanie wypłacone w kwietniu 2021 r”.

– czytamy w komunikacie. Z dniem wypłaty wynagrodzenia 505 stanie się „jedynym i wyłącznym właścicielem praw do tytułu Ghostrunner, uprawnionym do dalszego rozwijania marki”. All in! Games zachowa jednak prawo do udziału w zyskach z tytułu produkcji.

Dodajmy, że giełda zareagowała na tę decyzję ciepło, od rana akcje spółki zyskały na wartości ok. 5%.

Z pozostałych wieści: Paradise Lost na cztery dni od debiutu trafiło do 12 tys. użytkowników, co All in! Games nazwało sprzedażą, która „przewyższa wstępne prognozy”. Nie da się jednak ukryć, że zainteresowanie przygodówką było niższe, niż w przypadku innych polskich premier, a oceny krytyków cechuje spory rozstrzał.