Przegląd tygodnia (13-19 grudnia)

Erotyczny horror stanie się RTS-em, Dynastie zawitają do Japonii, Gruby dłubie nad cyberpunkowym shooterem, a zwierzaki paskudzą w remontowanym domu.

Madmind Studio zapowiedziało intrygującego RTS-a osadzonego w uniwersum Agony… To jednak wcale nie koniec anonsowania spin-offów, bo również dwóch innych wydawców chce wykorzystać sukcesy swoich gier, czego pokłosiem będą Sengoku Dynasty oraz House Flipper Pets VR. Na deser dostaliśmy cyberpunkowego shootera (Deadlink) i garść informacji o trzech innych projektach, o których spółki co prawda napomknęły, stroniąc jednak od zaprezentowania jakichkolwiek materiałów.

Przypominamy, że o nadchodzących tytułach możecie przeczytać w naszym kalendarzu premier.

Premiery polskich gier:

Strings Theory (PC)
Trash Sailors (PC)
The Crackpet Show (PC – wczesny dostęp)

Zapowiedzi polskich gier:

Agony: Lords of Hell (PC)

Nowo powstałe Team Alpha, będące wewnętrznym zespołem Madmind Studio, postanowiło wprowadzić erotyczne uniwersum do świata RTS-ów. Agony: Lords of Hell opowie o wydarzeniach dziejących się pomiędzy Agony a Succubusem, których bohaterowie odegrają w nowej produkcji pierwszoplanowe role. Więcej informacji i trailer znajdziecie w naszym newsie.

Sengoku Dynasty (PC)

Niemiecki Toplitz postanowił wykorzystać sukces Medieval Dynasty łódzkiego Render Cube, zapowiadając Sengoku Dynasty, rozbudowany „symulator życia” w feudalnej Japonii. Za projekt odpowiada polskie studio Superkami, dla którego będzie to debiut. Premierę zaplanowano na rok 2022.

House Flipper Pets VR (Steam VR)

House Flipper osiągnęło gigantyczny sukces, nie dziwi więc, że triumwirat Empyrean, Frozen District i PlayWay wciąż zapewnia grze nową zawartość. Jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli dodatek ze zwierzętami, ale House Flipper: Pets VR to zupełnie samodzielny tytuł. Połączy on cechy oryginału (remontowanie i urządzanie domu) z możliwością posiadania psa i kota.

Zwierzaki pogłaskamy i nakarmimy, kupimy im zabawki, drapaki, no i posprzątamy po nich – o czym wielu właścicieli psów zapomina. Nowością ma być mechanizm nazwany furniball, dzięki któremu proces meblowania mieszkania stanie się dużo prostszy. Produkcja w nieokreślonym czasie trafi na urządzenia HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index i Windows Mixed Reality.

Deadlink (PC)

Cyberpunkowy shooter, za który odpowiada Gruby Entertainment, wygląda na… Ghostrunnera z blasterami. Zabawa ma się toczyć w myśl maksymy: „myśl szybko, ale strzelaj jeszcze szybciej”. Wygląda na to, że entuzjaści arenowego strzelania będą zadowoleni.

A.I.D. – Artificial Intelligence Defence
The Last Breath

Hydra Games wybiera się na NewConnect, co dziwnym trafem zbiega się z informacjami o kolejnych projektach. Spółka zapowiedziała właśnie strategię tower defense A.I.D. – Artificial Intelligence Defence oraz horror psychologiczny The Last Breath, które mają mieć premiery w trzecim kwartale 2022 roku. Scenariusz do obu stworzył Maciej Ziółkowski, znany z historii do serialu animowanego “Włatcy Móch”.

Fix my Spacecar (tytuł roboczy)

Spółka Movie Games VR zapowiedziała swoją pierwszą grę. Ma ona łączyć elementy logiczne i zręcznościowe; gracz wcieli się w niej w mechanika kosmicznych ścigaczy, który prowadzi swój własny warsztat…. Słowem: dostaniemy Car Mechanic Simulatora w sosie science fiction. Debiut ma nastąpić pod koniec 2022 roku… ale wiemy właściwie tyle. Niestety studio nie zaprezentowało ani trailera, ani nawet screenów.

Powiązane gry: