Zwycięzcy PolskiGamedev.pl: Game Jam wydadzą swoją grę na Steamie!

W pierwszej edycji PolskiGamedev.pl: Game Jam zwyciężył projekt Martial Law. Odpowiedzialna za nią ekipa Fixer niedawno ogłosiła, że stworzona w konkursie gra zostanie wydana na Steamie. Doczekała się już nawet własnej strony w sklepie Valve.

Martial Law to pixelartowa gra z gatunku visual novel, która opowiada historię mężczyzny żyjącego w Polsce w czasach komunizmu. Bohater opowieści zostaje porzucony przez własną rodzinę, ale mimo wielu przeciwności losu robi wszystko, żeby spędzać jak najwięcej czasu ze swoją córką. Jak dowiadujemy się opisu przygotowanego przez twórców

„Gra ma na celu zwizualizowanie realiów polskich rodzin tamtych czasów, ich sposobu myślenia oraz rozumienia świata.”

Podczas rozgrywki gracze będą musieli podejmować sporo różnych decyzji, które mają prowadzić do kilku różnych zakończeń.

Wersja dostępna na Steamie zostanie rozbudowana w stosunku do tego, co twórcom udało się przygotować w trakcie trwania Game Jamau. Pojawią się wycięte wcześniej wątki oraz nowe aktywności, a gra zostanie przetłumaczona na kilka języków – m.in. angielski, niemiecki i rosyjski. Premiera Martial Law ma nastąpić 23 grudnia 2021 roku. Według zapowiedzi twórców, tytuł ten ma być dostępny na Steamie za darmo.

Bardzo nas cieszy, że zwycięzcy zdecydowali się na wydanie swojej gry i trzymamy kciuki, żeby trafiła do jak największej liczby graczy. Szczególnie do tych młodszych i z poza naszego kraju, którzy nie znają polskich realiów tamtych czasów. Realiów trudnych, dziwnych, ale też bardzo ciekawych.