Przegląd tygodnia (2-8 sierpnia)

Miniony tydzień dość skromny jeśli chodzi o zapowiedzi nowych polskich gier, ale zauważcie, że non stop coś się dzieje. A to cieszy.

Złoty, ale skromny. W sumie z czterech tytułów przynajmniej dwa zasługują na uwagę. Wielokrotnie nagradzany Carrion oraz zwycięzca naszego game jamu – Martial Law. Ale miłośnicy karcianek czy fantasy RPG też znajdą cośdla siebie.

Jakie rodzime produkcje trafią niebawem do sprzedaży? Sprawdźcie nasz kalendarz premier.

Martial Law (PC)

Ekipa Fixer stworzyła Martial Law na potrzeby naszej pierwszej edycji PolskiGamedev.pl: Game Jam, który przy okazji wygrała. Postanowili iść za ciosem i zapowiedzieli wydanie Martial Law na PC.

Carrion (PlayStation 4)

Niespodzianki nie ma, bo wielokrotnie nagradzany Carrion musiał w końcu wybrać się na ostatnią konsolę, na której nie można było jeszcze krwawo mordować prawie bezbronnych ludzi. Wiemy też, kiedy gra Phobia Game Studio będzie miała premierę.

IT Startup: Deckbreaker (PC)

Mateusz Kupilas jest autorem gry karcianej o prowadzeniu firmy IT, którą postanowił wydać w formie gry wideo na Steam. Zagrywanie programistów, karty wiedzy, podkradanie pracowników konkurencji działem HR – jak w życiu. Twórca przedstawił pierwszy prototyp i nie ukrywa, że premiera najwcześniej za 1-2 lata.

Artificer: Science of Magic (Switch)

Co prawda szału sprzedażowego nie ma, ale mimo to produkcja Psilocybe Games ma zamiar zawojować konsolę Nintendo.