#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 20 x Driftland: The Magic Revival

Star Drifters celuje w fanów Wacrafta, Dungeon Keepera, Populusa i Age of Empires. Założenia ich gry są – szczególnie w czasach pandemii – bardzo wymowne.

Baśniowy RTS zabiera nas do świata, który po wojnie rozpadł się na dryfujące w kosmosie wyspy. Przez kilkaset lat ich mieszkańcy żyli w izolacji, (nie)szczęśliwie po kilku wiekach narodziło się nowe pokolenie magów. Budzi to w stronnictwach nadzieję na ponowne połączenie planety… ale i obawę, czy w wyniku rywalizacji czarodziejów nie zostanie ona unicestwiona.

Z pozoru to klasyczna strategia. Zaczynamy z jednym zamkiem i kawałkiem ziemi, które musimy przekształcić w imperium. Duże znaczenie ma wybór frakcji: w grze możemy przejąć kontrolę nad ludźmi, krasnoludami, leśnymi elfami lub ich mrocznymi kuzynami. Każda ze stron dysponuje innymi jednostkami i budowlami oraz odrębnymi motywacjami w kampanii.

Autorski twist zawiera się w celu rozgrywki: naszym zadaniem jest bowiem połączenie tytułowych Driftlands (w tym celu manipulujemy wyspami za pomocą zaklęć i budujemy między nimi mosty). To sól zabawy i budżetowa konieczność; ograniczona przestrzeń oznacza bowiem ograniczone wydobycie surowców i możliwości zabudowy.

Po premierze Driftlands studio Star Drifters wzięło się za cyberpunkowego rogulike’a Danger Scavenger. Ma to być polska odpowiedź na sukces Enter The Gungeon, trudna, niewybaczająca błędów produkcja, w której przebieg sesji determinuje nie tylko wybór jednego z sześciu Scavengerów, ale również moc (ponad 30) broni i lootu. Tytuł powinien zadebiutować jeszcze w tym roku i pozwolić na wspólną zabawę maksymalnie czterem graczom. Więcej o nim dowiecie się ze steamowej karty katalogowej (zachęcamy również do polubienia facebookowego profilu studia!).

Steamowe kody znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami:

1 – !
2 – @
3 – #
4 – $
5 – %
6 – ^
7 – &
8 – *
9 – (
0 – )

 

E()B^-VA%RE-&#TVP
TEI&^-NGZ@%-(L#Q(
%YGR$-(ZJI(-KHH#H
VDTCN-V@E*C-%@JVN
G%YWT-X%Y%E-BMW$H
HA@B^-EW(MT-BKPX)
^F@YM-RE#ZE-N#AA#
NZFJB-%$$P*-DAZV&
Y$HC(-(T$VP-WN##X
%(JD&-KEIEP-GQQPJ
^#PYI-TDPIC-TE^C*
WQJB^-E$YWP-&QF#H
(B#RF-(@QT&-JQVT(
E)K@B-ZEGQX-##MCN
&VLCM-@QCXG-(XWYI
AVJEL-Z&V#L-Z)JGD
&W)$C-PI&J@-JXZJL
*E(ZT-NK)$L-JB*Q*
EAFMD-N@EJF-CTP^F
QKLID-TBB#A-&QD%#
KIR$D-KA(HR-%H)RV

PS Zachęcamy, by wchodzić regularnie na naszą stronę oraz dodać fanpage PolskiGamedev.pl do obserwowanych (dzięki temu jako pierwsi dowiecie się o kolejnych odsłonach akcji!). W nadchodzących dniach rozdajemy ponad tysiąc kodów na kilkadziesiąt polskich gier.