#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 20 x The Unholy Society

#PC, #Switch, #Preacher, #Constantine, #Point’n’Click, #Nietzsche, #AlicjaWKrainieCzarów, #AmerykańscyBogowie.

Twórcom z Cat-astrophe Games zamarzyła się okultystyczna przygodówka czerpiąca z klasyki powieści graficznych (przede wszystkim: „Kaznodziei” Ennisa i „Hellblazera” Moore’a). W The Unholy Society wcielamy się w egzorcystę, który między szklanką whiskey a papierosem potyka się z przedwiecznym złem. W zawiązaniu akcji powraca on do rodzinnego miasta, by wziąć udział w ślubie siostry. Szkopuł w tym, że pan młody wydaje się być wampirem…

Proste zagadki przeplatają się tu z pierwszoosobowymi walkami (rozgrywanymi w turach, acz zarazem dość „bijatykowymi”), podczas których wypędzamy siły nieczyste. Poważniejsze epizody idą tu w parze z masą popkulturowych odniesień i cierpkiego humoru (czy wspomniałem, że jeśli w którymś momencie brzydko się zatniemy, możemy zatelefonować do papieża?).

W recenzjach jak refren powtarza się jeden zarzut: gra jest za krótka… szczęśliwie: to dopiero pierwszy (z planowanych czterech) odcinków.

Cat-astrophe Games ma intrygujące portfolio: poza The Unholy Society studio odpowiada za Escape from the Universe (shmupa z ważkimi wyborami moralnymi) oraz Dragon Squash (darmowa mobilka, w której bezkrwawo potykamy się ze smokami). W III kwartale tego roku powinien ukazać się (na Switchu i pecetach) Foodball, a więc wrocławska odpowiedź na Rocket League… tyle że zamiast piłki odbijamy w niej warzywa, a zawodnicy przed wyjściem na boisko wsiadają w food trucki. Zainteresowanych odsyłam do tego newsa. Dodajmy, że studio służy innym zespołom jako outsource (pomaga w produkcji, optymalizuje, tworzy trailery oraz assety do aplikacji VR-owych/AR-owych).

Kody na The Unholy Society znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami…

1 – !
2 – @
3 – #
4 – $
5 – %
6 – ^
7 – &
8 – *
9 – (
0 – )

 

Steam:
H$%@)-#$#*M-LENQX
VTGHB-^$BI@-WFMI#
ICWJW-FBWX@-XARYM
N(%QB-TB)*D-CEDYI
W&Q@V-NJA((-BNHT)
N*FPH-HPB#H-#WNBY
@WA@%-CP*Q&-FFGFC
K$%$N-*HH$E-RVPCH
&MLMV-RRPLP-D%C)N
HFMTK-PP(TQ-HVP*$

Switch:
C)**)JQWWFYRXGD$
C)**)JQF#MHMCGMM
C)**)JQGX#W%KC$F
C)**)JQHF#G!Y^*D
C)**)JQXY^@T$)FL
C)**)JQJRRKDG)H@
C)**)JQKNNL$VB#*
C)**)JQL@^NYDVRJ
C)**)JQMQYR%@N$Q
C)**)JQNTHTBS&BX

 

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad tysiąc kodów na ponad 50 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2Vampire: The Masquarade – Coteries of New YorkWanderlust: Travel Stories i We. The Revolution). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.