#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 20 x Back to 1998

Powyższym screenem chcemy Wam przypomnieć, że parki i lasy są od dziś otwarte.

Dwuosobowej ekipie Bold Pixel zamarzył się point’n’click, który hołdowałby ostatniej dekadzie minionego wieku nie tylko założeniami i retro oprawą, ale przede wszystkim treścią.

Wcielamy się w pracownika korporacji, który – wywinąwszy orła na kulkach – mocno uderzył się w głowę. Ocknąwszy się, protagonista stwierdza, że… znów ma 16 lat, a czas cofnął się o dobre dwie dekady. By wrócić do współczesności, musimy zebrać wspomniane kulki, co jednak wymaga rozwikłania kilku zagadek (równie absurdalnych, co przed laty) i udziału w pomysłowych, inspirowanych klasyką minigrach.

Odpaliwszy tytuł, spodziewajcie się mocy nawiązań do szalonych lat 90. Ponownie chwycimy za walkmana, po zjedzeniu gumy Turbo w ekwipunku zostanie obrazek auta, nie obejdzie się bez wizyt na trzepaku i w salonie z automatami.

Zespół zapowiedział już sequel. Back to 1998: Side B ma zadebiutować w czwartym kwartale tego roku. Po więcej informacji odsyłam na oficjalną stronę Bold Pixel.

Steamowe kody na Back to 1998 znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami…

1 – *
2 – /
3 – [
4 – ?
5 – #
6 – @
7 – )
8 – =
9 – :
0 – <

CMMCK-AHM##-@NTFN
<<VKB-NR/[C-@HIJN
?QF<V-RN=L@-P@M)A
HKFJW-DBWH?-MTQEH
GMVAL-#CNIF-/PR<N
)FM)L-)#C=#-)@AYB
<JWZM-<IB:)-BDH:?
T=@YN-@ZIEK-C?XRA
Q=)RF-FQC)[-YY<PV
NIKBM-AA?LT-<@NZC
<G/LC-DJ[AW-K:=FQ
<PWZH-P:<VG-G<J:E
K@DPD-LWAQA-QYQTJ
PJI?)-KI)EV-II=GJ
EAN?#-WX=RK-CCRLT
X)KMG-)=BI)-D@XMP
:=L)F-GBJGE-<ZT[[
NTCQL-IDEGK-EC#RC
QFACF-NG)/?-MQP@Q
CQ#<P-GGHNC-ZPD:Y

 

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad tysiąc kodów na ponad 50 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2Vampire: The Masquarade – Coteries of New YorkWanderlust: Travel StoriesBlair WitchFrostpunka, We. The Revolution i Superhota). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.