Xbox Games Pass: Do usługi trafia Children of Morta

Wraz z rogalikiem dostaniemy dwie gry, które urzekły w ubiegłym roku estetów.

Pierwsza, Gris, to tegoroczny laureat nagród Steam (w kategorii „Znakomity styl wizualny”). Słowem: kuzyn Journey; niespieszny platformer, w którym eksplorujemy płótna katalońskiego ekspresjonisty Conrada Roseta. Płótna, dodajmy, ładne (Roset słynie z nieregularności linii i ciut stonowanej kolorystyki, potrafi też uchwycić zmysłowość kobiecego ciała).


A Plague Tale: Innocence
to natomiast nominowana do The Game Awards (w kategorii „najlepsza narracja”) skradanka od francuskiego Asobo Studio. Do ojczyzny bułki paryskiej trafiamy jako Amicia, która wraz z bratem rusza w podróż przez kraj, trapiony wówczas epidemią dżumy. Tytuł punktuje eklektyzmem rozgrywki, europejskimi realiami oraz filmowym scenariuszem.

Na deser dostaliśmy doskonale znane czytelnikom PolskiGamedev.pl Children of Morta od duetu Dead Mage (developer) i 11 bit studios (współproducent, wydawca). Swoją drogą: całkiem niedawno warszawiacy podzielili się z nami planami na rozwój tytułu. W 2020 Bergsonowie zmierzą się z kolejnymi trybami, bossami i przeciwnikami, pojawi się również kolejna grywalna postać. Po szczegóły odsyłam do tego newsa.

 

To kolejny polski akcent na liście. W styczniu donosiliśmy, że oferta Microsoftu wzbogaciła się o Frostpunka, w grudniu zaś – o trzecią odsłoną Wiedźmina. Wiadomo również, że w abonamencie znajdzie się (i to już w dniu premiery!) Carrion od Phobia Studio. Już teraz możemy natomiast ogrywać Blair Witch, Gears of War: Judgement i Lichtspeer: Double Speer Edition)

PS ażeby jednak nie było za wesoło: z Game Passa znikną wkrótce Tom Clancy’s The Division, Śródziemie: Cień Mordoru – wydanie Game of the Year, Resident Evil 4, Saints Row: The Third oraz Tomb Raider: Definitive Edition. Na ich sprawdzenie mamy jeszcze ok. dwa tygodnie.