WW2: Bunker Simulator wraca po 1,5 roku. Możemy sprawdzić demo

Przy okazji: gra trafiła pod skrzydła nowego wydawcy.

Motyw muzyczny możecie kojarzyć ze zwiastuna, który studio Beplayer udostępniło we wrześniu 2019. Tym jednak razem zespół pokusił się nie o „trailer koncepcyjny”, ale konkretne fragmenty rozgrywki. Widzimy na nich, jak amerykański żołnierz gotuje, zbiera wyposażenie, strzela z wnętrza tytułowego bunkra i okłada nazistów… bajglem? Nie zabrakło również kreskówkowej fizyki, która była także ozdobą pierwszego z materiałów.

Wydaniem tytułu miało się zająć Ultimate Games, ale ostatecznie trafi on pod skrzydła Art Games Studio i Gaming Factory.

Przypomnijmy, że w grze wcielamy się w amerykańskiego żołnierza, który – wraz z ziomkami – zdobył niemiecki bunkier podczas operacji Overlord w Normandii. Zadaniem samotnego alianta jest obrona zabudowania, w tym celu musi on nie tylko odeprzeć kolejne fale nazistów, ale również wycraftować sobie posiłek, pozyskać ze zwłok kolejne komponenty, zdekodować szyfry od dowództwa i – rzecz jasna – przetrwać.

Darmowe demo sprawdzimy pod tym adresem. Korzystając zaś z okazji polecamy nasz podcast, w którym o adaptowaniu wojennych realiów opowiadają autorzy Land of War: The Beginning oraz Field Hospital.