Gaming na Giełdzie VI z nową formułą

Spokojnie, tradycyjnej konferencji również nie zabraknie.

Szósta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 16.03-30.04, a wśród jej gości znajdziemy przedstawicieli (m.in.) CD Projektu, Creepy Jar, PlayWay i Bloober Team.

Obok tradycyjnej konferencji pojawi się – w ciągu najbliższych sześciu tygodni – aż 25 czatów inwestorskich! Pierwszym z gości był dziś Wojciech Kaszycki (członek zarządu BTC Studios), a relację ze spotkania z nim możecie przeczytać pod tym adresem.

Już 18.03 odbędzie się czat z Michałem Ojrzyńskim (Game Island), a 23.04 – rozmowa z Michałem Gembickim i Robertem Wesołowskim (Klabater). Po szczegółowy harmonogram wydarzenia odsyłamy pod ten adres.

– Do końca kwietnia spółki giełdowe będą publikować raporty finansowe za 2020 r. Seria czatów, podczas których przedstawiciele firm omówią swoje wyniki i dalsze plany, będzie ogromną dawką wiedzy na temat branży. Tym bardziej, że już w tej chwili udział potwierdziło 25 spółek. Poza podmiotami notowanymi i znanymi inwestorom, będziemy gościć również spółki planujące dopiero debiut giełdowy.

– reklamuje Łukasz Konopko, prezes StockWatch.pl. Sylwia Borowska (Strict Minds) dopowiada, że rozszerzenie formuły o czaty inwestorskie ma zbudować pomost pomiędzy spółkami giełdowymi, analitykami a inwestorami.

– W bieżącym roku staliśmy się liderem światowym pod względem liczby notowanych spółek – na Głównym Rynku i NewConnect notowanych jest obecnie 58 spółek z branży gamedev, a kolejne podmioty starają się o debiut jeszcze w tym roku. W samym 2020 roku, pomimo zawirowań na świecie, na warszawskich parkietach zadebiutowało 10 spółek gamingowych, a łączna wartość emisji ich akcji w ramach IPO z tej branży wyniosła 63 mln zł. Inicjatywy takie jak Gaming na Giełdzie czy GPW Innovation Day są ważnym narzędziem edukacji inwestorów i środowiska gamedev, w szczególności w zakresie wyceny oraz szacowania potencjału spółek zajmujących się produkcją gier.

– mówi z kolei Dariusz Mejszutowicz, wicedyrektor działu rynku pierwotnego GPW.

Organizatorami wydarzenia są agencja Strict Minds, StockWatch.pl i PolskiGamedev.pl oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.