Wiedźmin wśród najlepiej sprzedających się gier w historii

CD Projekt podsumował pierwszy kwartał 2023 r. Przy okazji pochwalił się, że seria przygód Geralta z Rivii wciąż sprzedaje się znakomicie.

W tym czasie studio największy nacisk, jeśli chodzi o moce produkcyjne, położyło na tworzenie dodatku fabularnego Widmo Wolności do gry Cyberpunk 2077. Jego kampania marketingowa ruszy w czerwcu podczas wydarzenia Summer Game Fest: Play Days w Los Angeles. Jak zapowiedzieli twórcy, planują szereg kolejnych wydarzeń na całym świecie, a szczegóły poznamy w nadchodzących tygodniach.

CD Projekt pochwalił się także sprzedażą gier z uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wszystkie tytuły z serii sprzedały się w liczbie ponad 75 milionów kopii, a sam Wiedźmin 3: Dziki Gon to powyżej 50 mln egzemplarzy. Jak powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych CD Projekt, tym samym trzecia część przygód Geralta z Rivii osiągnęła kolejny wielki kamień milowy.

„Bazując na publicznie dostępnych danych taki wynik plasuje go w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się gier wideo w historii” – powiedział Nielubowicz.

Podczas omawiania wyników finansowych za I kwartał 2023 r. Piotr Nielubowicz podkreślił, że „tym bardziej są podekscytowani przyszłością i kolejnymi projektami w tym uniwersum”. Warto tu wspomnieć, że niedawno CD Projekt „zdefiniował nowe ramy projektu” i zwolnił część zespołu pracującego nad Wiedźmin Sirius.

Spółka pochwaliła się także, że CD Projekt wygenerował przychody na poziomie 175 milionów złotych, a skonsolidowany zysk netto osiągnął poziom 70 mln zł.

Przy okazji studio musiało zdementować szybko rozchodzącą się plotkę. Była nią informacja, że Sony chce kupić CD Projekt RED. Wpierw na Twitterze zaprzeczyła temu Ola Sondej (zajmuje się public relations w CDPR):

A podczas telekonferencji zrobił to Adam Kiciński, prezes Grupy CD Projekt.

„CD Projekt nie jest na sprzedaż. Chcemy pozostać niezależni. Mamy, moim zdaniem, świetną strategię. Na pewno nie jest łatwo ją realizować, ale podążanie własną ścieżką jest bardzo ekscytujące, więc to czysta plotka” – powiedział Kiciński.

Prezes Grupy CD Projekt podczas telekonferencji poinformował także, że nad Wiedźmin Polaris (nazwa kodowa Wiedźmina 4) aktualnie pracuje zespół złożony z 220 ludzi. Już w październiku twórcy przedstawili swoje wielkie plany, na które składają się m.in. nowe gry w uniwersum Wiedźmina, kontynuacja Cyberpunka 2077 i zupełnie nowa marka.