„Wiedźmin: Historia fenomenu” debiutuje!

Namnożyło się nam w branży literatów.

Ledwie informowaliśmy o tym, że swoją drugą książkę wydał Marcin Kosman, już wracamy do Was z kolejną pozycją. Adam Flamma z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej napisał bowiem „pierwszą i jedyną biografię wiedźmina”.

Wiedźmin jest dla Polaków tym, czym Superman dla Amerykanów i Asteriks dla Francuzów: narodową marką o zasięgu globalnym. Nie stał się nią od razu; szlak ku wielkości był trudny i pełen niebezpieczeństw. Ostatecznie jednak Geralt z Rivii, łowca potworów, osiągnął coś, co udało się nielicznym. Stał się ikoną gatunku fantasy i najlepszym polskim towarem eksportowym.

– diagnozuje autor. Na pięciuset stronach „Historii fenomenu” przedstawia on kulisy powstawania opowiadań, powieści, komiksów, gier i seriali, ale także rosyjskiej rock opery, polskiego musicalu, planszówki, karcianki i… pornoparodii. W książce zmieściło się ponadto 17 wywiadów (z – między innymi – Andrzejem Sapkowskim, Tomkiem Bagińskim, Jackiem Rozenkiem i muzykami Percival Schuttenbach) oraz komiksowe ilustracje, zdjęcia i screeny.

Zainteresowanych odsyłam na strony Empiku oraz Bonito.pl.