Niewydana gra dostanie kontynuację sequela

#Giełda.

Live Motion Games zapowiedziało dziś strategię Builders of China. Prezes Michał Kaczmarek wystosował okolicznościowe oświadczenie dla mediów:

– Liczę, że projekt będzie dla graczy równie ciekawy, co cieszący się pozytywnym odbiorem prolog do gry Builders of Egypt, autorstwa naszego partnera biznesowego – Strategy Labs.

Skonfundowanym wytłumaczę (cytując informację prasową), że „Serię gier Builders of… tworzą gry przygodowo-historyczne, które pozwalają graczom na budowę miast i wspaniałych monumentów oraz poznawanie w przystępny sposób historii tych państw”.

Sęk w tym, że żadnej „serii” jeszcze nie ma. Jak do tego pory Strategy Labs udostępniło natomiast prolog do gry Builders of Egypt, który – tu pełna zgoda – wydaje się cieszyć dobrymi ocenami użytkowników (78% pozytywnych recenzji z 2345 wystawionych ogółem). Pełna wersja powinna natomiast zadebiutować w pierwszym kwartale 2021. Wydaniem zajmie się duet PlayWay & Creative Forge.

Ale na tym nie koniec! 20 maja zapowiedziano bowiem kontynuację, a zatem Builders of Greece. Ta ma się pojawić pod koniec 2021. Załączamy screeny.

I tu dochodzimy do anonsowanego dziś Builders of China, czyli kontynuacji sequela niewydanej jeszcze gry, o której wiemy jedynie tyle, że kiedyś pojawi (brak również jakichkolwiek materiałów graficznych).

Skąd ten pośpiech w zapowiadaniu? Oczywiście nie wiemy, acz warto zwrócić uwagę na ostatni fragment przesłanej nam informacji prasowej.

Studio chce w pierwszej połowie 2021 roku zadebiutować na rynku NewConnect. – Niebawem rozpoczniemy proces przekształcenia LMG w spółkę akcyjną. Nie wykluczam, że debiut będzie połączony z emisją akcji. Dziś nie podjęliśmy jeszcze wiążącej decyzji w tym temacie. – dodaje Michał Kaczmarek.