Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi na konsole nowej generacji

Przy okazji zaległości nadgoni oprawa graficzna.

W środę informowaliśmy o premierze nowych kart graficznych Nvidii – towarzyszył jej pokaz nowych efektów graficznych w Cyberpunku 2077. Tymczasem okazuje się, że i Wiedźmin 3 wkrótce zyska nowy blask. CD Projekt Red poinformował, że tytuł wraz z dodatkami trafi na PlayStation 5 i Xboksa Series X, a przy okazji otrzyma szereg usprawnień graficznych i technicznych, w tym obsługę ray-tracingu oraz krótsze czasy ładowania. Biorąc pod uwagę, że pięcioletnia produkcja do dziś jest używana do testowania wydajności pecetów, najwyraźniej za szybko z benchmarków nie zniknie.

Nowa wersja trafi do sprzedaży jako osobny produkt w nieznanym jeszcze terminie, ale obecni posiadacze gry na pecetach, PlayStation 4 i Xboksie One otrzymają „podkręconą” wersję bez dodatkowych opłat. Sposób przeprowadzenia aktualizacji nie został jeszcze doprecyzowany – tutaj znajdziecie dyskusję na ten temat.

Przypomnijmy, że podobny ukłon CDP Red przygotował z myślą o graczach Cyberpunka 2077. Wydanie nextgenowe ukaże się dopiero jakiś czas po zaplanowanej na 19 listopada premierze, ale dzięki wstecznej kompatybilności wystarczy zaopatrzyć się w wersję na obecne konsole, by móc zagrać też na nowym sprzęcie.

Powiązane gry: