Wiedźmin 3: Dziki Gon ma sześć lat, Zabójcy Królów – dziesięć

W zgodzie z branżową tradycją to świętujący rozdaje prezenty.

Dekadę i dwa dni temu świat zobaczył Wiedźmina 2: Zabójców Królów – stworzoną za ok. 30 milionów złotych kontynuację średnio znanego tytułu, która miała umieścić CD Projekt Red na liście twórców, z którymi trzeba się liczyć. By uczcić dziesięciolecie „dwójki”, twórcy zlecili artystom z całego świata przygotowanie serii klimatycznych portretów. Znajdziecie je tutaj.

Cztery lata po premierze Zabójców – 19 maja 2015 roku – na rynek trafiła „trójka”. Dziki Gon miał dziesięciokrotnie wyższy budżet, otrzymał wersje przygotowane równolegle na PlayStation 4 i Xboksa 360, a recenzenci obsypali go pochwałami – i to mimo kontrowersji wokół różnic względem materiałów pokazywanych przed premierą. Sukces serii trwa zresztą do dziś – ubiegły rok był dla Wiedźmina 3 najlepszy od premiery, a sprzedaż gry dobiła do 30 milionów egzemplarzy. Cała seria znalazła przeszło 50 milionów nabywców.

Jeśli chcecie powiększyć te liczby, zajrzyjcie na Steama albo na GOG.com, gdzie do 27 maja czekają wiedźmińskie wyprzedaże – np. „trójka” w pakiecie z dodatkami kosztuje zaledwie 30 zł. Przy okazji rabat dotknął także Cyberpunka 2077, tymczasowo wycenionego na 160 zł. Jeśli uważacie, że najlepszą ceną jest „za darmo”, to i tu Redzi coś przygotowali – na GOG-u znajdziecie bezpłatny zestaw cyfrowych gadżetów, zawierający m.in. materiały zza kulis oraz koncert z muzyką z gry. Możecie odebrać go do godz. 17 w czwartek 20 maja.

Nawiasem mówiąc: wczoraj twórcy potwierdzili, że Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści za miesiąc trafi na Androida. Początkowe etapy gry będą bezpłatne.