Wiedźmin 3 był pod koniec roku drugą najlepiej sprzedającą się grą na Steamie

CD Projekt Red usadowił się między Rockstarem a Electronic Arts.

Końcówka roku należała do serialowego „Wiedźmina”. Dość powiedzieć, że (mimo ambiwalentnych ocen) był on najpopularniejszym serialem w polskiej wersji Netfliksa, przez chwilę piastował miano „najlepiej ocenianego serialu oryginalnego” platformy na IMDb, w dodatku – według Parrot Analytis – w grudniu wyprzedził w USA „Mandalorianina”, stając się w Stanach najchętniej oglądanym serialem.

Zainteresowanie adaptacją podbiło zbyt książek Andrzeja Sapkowskiego (pisarz znalazł się na pierwszym miejscu listy najbardziej poczytnych autorów amerykańskiego Amazonu, wyprzedzając m.in. J. K. Rowling, Deana Koontza i Stephena Kinga). No i – co dla nas najważniejsze – przyczyniło się do renesansu popularności Dzikiego Gonu. Pod koniec roku do Wyzimy z przyległościami wróciła (za pośrednictwem Steama) rekordowa liczba grających (niemal 95 tys.), a na początku 2020 wynik ten jeszcze się poprawił (101,930!).

Wygląda na to, że dla przynajmniej części z nich był to pierwszy kontakt z tytułem. W noworocznym zestawieniu bestsellerów Steama (dla tygodnia kończącego się 31.12) warszawski blockbuster ustępuje co prawda Red Dead Redemption 2, ale wyprzedza Star Wars Jedi: Fallen Order, Halo: The Master Chief Collection, GTA V czy PUBG. Jak zauważa GRYOnline.pl pozwoliło mu to na osiągnięcie osiągnąć (i to na samym Steamie!) wynik 8 mln. sprzedanych egzemplarzy.

Pełna lista jest zresztą dostępna poniżej.

  1. Red Dead Redemption 2
  2. The Witcher 3: Wild Hunt – Game of the Year Edition
  3. Star Wars Jedi: Fallen Order
  4. Halo: The Master Chief Collection
  5. Grand Theft Auto V
  6. Monster Hunter: World
  7. Sekiro: Shadows Die Twice
  8. PlayerUnknown’s Battlegrounds
  9. Monster Hunter World: Iceborne
  10. Raft

Korzystając z okazji: rodzimy GOG oferuje wiedźmińską serię w wyjątkowo niskich cenach. Oferta trwa jeszcze dwa dni, przez które „jedynkę” kupimy za raptem 2,29 zł, Zabójcy królów kosztują nieco ponad 3 zł więcej, a Dziki Gon (w Edycji Gry Roku) 44,99z zł. Zainteresowanych odsyłam na tę stronę.