Gothic II: Kroniki Myrtany – Znamy orientacyjną datę premiery

Prequel klasyka znalazł się na ostatniej prostej.

Nie przedłużając: Kroniki Myrtany ogramy już jesienią 2020, na przełomie III i IV kwartału.

Dla przypomnienia (szerzej o projekcie pisaliśmy w tym miejscu): mod zabierze nas na wyspę Archolos, która zaoferuje nową linię fabularną (skupioną wokół niejakiego Marvina), ale również animacje, pancerze i lokacje. Powstaje on pod szyldem SoulFire, którym – co ciekawe – posługują się również autorzy konkurencyjnych Dziejów Khorinis.

Opublikowany właśnie materiał to nie tylko zapowiedź rychłego wydania Kronik…, ale również okazja, by dowiedzieć się, czym modderzy zajmą się w nadchodzących tygodniach.

W ciągu trzech najbliższych miesięcy trzydziestoosobowy zespół planuje ukończyć scenariusz i zadania poboczne (tych ma być ponad 200. W dodatku mają być bardziej nieliniowe niż w pierwowzorze). Zmiksuje również utwory soundtracku (odsyłam zresztą do naszego newsa) i skompletuje obsadę (ponoć: profesjonalną. Za mikrofonem pojawią się aktorzy znani z polskiej wersji oryginalnych gier). W drugim kwartale ekipa SoulFire poświęci się szlifowaniu builda i zorganizowaniu sesji dubbingowych. Równolegle zaimplementuje crafting i zbalansuje poziom trudności oraz ekonomię. Na finiszu prac twórcy rzucą wszystkie siły na intensywne testy.