Vampire: The Masquerade – Coteries of New York wybiera się na PS4, XBO… i nie tylko?

Krakowskie wampiry ostrzą sobie zęby na kolejne platformy.

O tym, że Coteries of New York wybiera się na PC wiemy od momentu zapowiedzi (gra zadebiutuje na komputerach osobistych już 4 grudnia). Podczas tegorocznego PDXCON-u do listy platform docelowych dołączył Switch (premiera powinna nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku). Studio Draw Distance przebąkiwało wówczas, że „prowadzi rozmowy” na temat portów na pozostałe konsole.

Już wiadomo, że zakończyły się one sukcesem. Firma podpisała aneks do umowy licencyjnej z Paradox Interactive, w myśl którego wampirza przygodówka pojawi się na PS4 i Xboksie One (również w pierwszym kwartale 2020), „a także może trafić na urządzenia przyszłej generacji”.

Nasz tytuł ma ogromny potencjał sprzedażowy – za mniej niż pół roku gra będzie dostępna na czterech platformach, w dodatku bazujemy na globalnie rozpoznawalnej marce. Dlatego też już dziś zapewniliśmy sobie prawo do stworzenia wersji gry na nadchodzącą generację konsol.

– tłumaczy decyzję prezes Michał Mielcarek.

Pierwsze fragmenty rozgrywki możecie obejrzeć w tym miejscu. Znacznie więcej o Nowojorskich Koteriach opowiedział nam jednak ich scenarzysta, Aleksander „Cross” Borszowski.