Vampire: The Masquerade – Coteries of New York ukaże się jeszcze w tym roku

Tytuł zadebiutuje, gdy krew w żyłach zmrozi nam niska temperatura.

Za nami PDXCON, czyli berlińska impreza, na której Paradox chwali się planami na przyszłość. Tegoroczna edycja każe przypuszczać, że wspomniana przyszłość będzie mroczna, wydawca zaprezentował bowiem sporo produkcji osadzonych w Świecie Mroku. Niewątpliwą gwiazdą był Werewolf: The Apocalypse (nie pokazano jednak żadnych fragmentów rozgrywki), warto też ostrzyć sobie zęby na zapowiedziane właśnie Vampire: The Masquerade – Swansong (enigmatyczny tytuł od Big Bad Wolf planowany jest na rok 2021) i Vampire: The Masquarade – Bloodlines 2 (opóźnione na bliżej niesprecyzowany okres przyszłego roku).

Poznaliśmy też datę premiery krakowskiego Coteries of New Yotk, które ukaże się już 4 grudnia 2019. Nieco później (w pierwszym kwartale przyszłego roku) w nowojorskich koteriach rozeznają się użytkownicy Switcha, Draw Distance prowadzi również rozmowy na temat przygotowania portów na PS4 i Xboksa One.

Uczestnicy targów mieli okazję sprawdzić fragment rozgrywki, który powinien pojawić się w sieci niebawem. Przy okazji developerzy pochwalili się nominacjami do nagród Game Connection Indie Development Awards. Krakowscy twórcy mają szanse na dwie statuetki (w kategoriach: najlepsza gra na konsole i najlepszy storytelling). Wyniki poznamy już 25 października.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy że w miniony weekend obrodziło zapowiedziami rozszerzeń do gier Paradoksu. Swoje pięć minut zaliczyły więc Hearts of Iron IV: La Resistance, Stellaris: Federations, Age of Wonders: Planetfall – Revelations, Prison Architect – Psych Ward: Warden’s Edition i BattleTech: Heavy Metal. Imperator: Rome otrzyma zaś darmową paczkę z zawartością (The Punic Wars), dzięki której gra lepiej sportretuje konflikty Rzymu z Kartaginą.