The Riftbreaker największym zwycięzcą PGA Awards

Po rozdaniu nagród CEEGA podczas gali na zakończonych już targach Poznań Game Arena, nastąpiło też wręczenie statuetek dla najlepszych gier PGA Awards.

Poznański kompleks targowy odwiedziło przez trzy dni blisko 80 tysięcy osób. Wśród wielu prezentowanych gier, było ponad 100 produkcji z Polski. I to właśnie wśród nich jury konkursu wybrało zwycięzców PGA Awards.

Największym wygranym może się czuć szczecińskie Exor Studios, które otrzymało dwie statuetki. Ich produkcja The Riftbreaker została wybrana „Najlepszą Grą Indie na PGA”, a jako studio mieli „Najlepsze Stoisko na PGA”. The Riftbreaker łączy w sobie budowanie bazy i survival z elementami walki w stylu action RPG. Gra trafi do sprzedaży na PC, PlayStation 4 i Xboksa One w 2020 roku. Studio Exor znane jest też ze swoich dwóch poprzednich gier: Zombie Driver i X-Morph: Defense, które zostały wydane na PC i konsole.

Jako „Najlepszą Zagraniczną Grą Indie” jury wybrało strategię Through the Darkest of Times niemieckiego studia Paintbucket Games. Wcielamy się w niej w członka ruchu oporu, który działając w nazistowskim Berlinie walczy z okrutnym reżimem. Gra trafi na komputery PC w nieokreślonym jeszcze terminie.

Ostatnia nagrodą była „Najlepsza Polska Gra Indie na PGA”, przyznana przez dziennikarzy portalu Graczpospolita.pl. Wybór padł na najnowszą produkcję spółki The Farm 51 – Chernobylite. Jest to survival horror ze swobodną eksploracją świata, którego akcja dzieje się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Od 16 października gra dostępna jest we wczesnym dostępie na PC, a docelowo trafi także na PlayStation 4 i Xboksa One.

Nagrody przyznało jury w składzie:

Jakub Marszałkowski – Game Industry Conference
Jakub Wójcik – Fundacja Indie Games Polska
Krzysztof Maliński – Huuuge Games
Łukasz Wołonkiewicz – Dyrektor PGA
Grzegorz Zajączkowski – Ministerstwo Cyfryzacji
Artur Maksara – Fundacja Indie Games Polska, AMD
Maciej Miąsik – Movie Games
Marek Czerniak – Fundacja Indie Games Polska
Paweł Miechowski – 11 bit Studios
Tadeusz Zieliński – Polsat Games / Flying Wild Hog
Wojciech Trusz – Polska Agencja Inwestycji i Handlu
Michał Król – PolskiGamedev.pl, Graczpospolita.pl, Radio Szczecin, PSX Extreme