Uragun spróbuje się odbić jako roguelite

Warszawski top down shooter stanowił jedną z najboleśniejszych porażek minionego roku… Nuż jednak Kool2Play uda się drugi raz zrobić pierwsze wrażenie?

Gra, której założenie zgrabnie streszcza sam tytuł (fonetycznie: „you’re a gun”) powstawała długo; jej steamowa karta katalogowa zadebiutowała wszak niemal dokładnie 4 lata temu. Przez ten czas twórcy intensywnie promowali produkcję (dowodami liczne newsy w naszym archiwum), w międzyczasie rewolucjonizując jej oprawę (polecamy Waszej uwadze materiał obrazujący postępy prac grafików).

Sęk w tym, że gdy Uragun ukazał się w early accessie – nie zrobił furory. „Peak” jednocześnie grających zatrzymał się na wstydliwym poziomie 21. Na pół roku po premierze w mecha wsiada zaś od 0 do 3 użytkowników naraz.

Kool2Play szczerze przyznało – ustami prezesa Marcina Marzęckiego – że ich tytuł „nie sprzedał przewidywanej liczby kopii„. Spółka enigmatycznie zapowiedziała jednak zmiany, które miały dostosować rozgrywkę do „roguelike’owych” standardów. Ich kwintesencją miała być pełnoprawna premiera, zaplanowana na II kwartał 2023 r.

A choć wczesny dostęp kilkukrotnie się opóźniał – pełna wersja pojawi się na naszych dyskach nawet wcześniej, niż anonsowano, bo 30 marca. Spółka już teraz opublikowała przedpremierową aktualizację, którą Marzęcki promuje słowami:

– Dzięki Early Access Uragun stał się zupełnie inną grą, która znacznie lepiej odpowiada na potrzeby graczy. W pełni wykorzystaliśmy ten czas wsłuchując się w ich głosy i wprowadziliśmy kluczowe zmiany, sprawiające, że finalny produkt trafia w aktualne trendy oraz oczekiwania naszych odbiorców

W informacji prasowej czytamy ponadto:

„Nowy Uragun to roguelite shooter charakteryzujący się losowymi mapami i nagrodami, które zmieniają się po każdej śmierci lub restarcie, czy przypadkowymi wyzwaniami utrzymującymi graczy w ciągłej gotowości. Ponadto twórcy dodali do gry system ulepszeń broni umożliwiający większą różnorodność stylów rozgrywki, czy mnóstwo dodatkowego contentu takiego jak: nowe biomy, walki z bossami, skórki. Wszystkie te zmiany mają na celu uatrakcyjnienie rozgrywki, zwiększenie jej regrywalności a przez to zatrzymanie gracza na dłużej”.

W pełną listę zmian wczytacie się pod tym adresem. Szczególnie zainteresowanych grą odsyłamy zaś do steamowej karty katalogowej.