Trwa zbieranie profili studiów do raportu The Game Industry of Poland 2023

Publikacje “The Game Industry of Poland” (raporty 2020 i 2021) na długo ustanowiły standardy raportowania o polskiej branży gier i długo cieszyły się dużym zainteresowanie, tak w kraju jak i za granicą. Znajdziecie je tutaj.

Ponieważ jednak od wydania ostatniego opracowania minęły już dwa lata, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, wspólnie z Game Industry Conference postanowiła, że czas na kolejny raport. Tym razem ten zespół wzmocniło Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, zaś Indie Games Poland zgodnie z tradycją całość opatrzy wstępem.

Raport ten nie mógłby się obejść bez Was, bez katalogu profili firm z branży. Jak przy ostatnich dwóch edycjach, ogłaszamy zbieranie wpisów firm do kolejnego katalogu. Pamiętajcie, nie ma tam żadnego automatyzmu przenoszenia Waszych profili z poprzednich edycji. Owszem, otrzymacie mailowe przypomnienie, jednak trzeba się wpisać zupełnie od nowa. Zresztą nie powinno to dziwić, przecież przez te 2 lata zmieniło się u Was sporo, prawda?

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 kwietnia, w tym formularzu.
Oprócz informacji, które złożą się na Waszą wizytówkę autorzy opracowania proszą tam też o dane do badań statystycznych. Zachęcamy! Pomóżcie im.
Formularz pozwoli na edytowanie swojego zgłoszenia po wysłaniu go, co będzie działać aż do deadline. Nie musicie więc wpisać wszystkiego na raz, albo macie możliwość dodawania zgłoszeniu dodatkowego poleru.

Przypominamy też, że z naszych wcześniejszych “badań” wynika, że połowa wpisów jakie trafiają potem do takich katalogów zaczyna się od sformułowań w rodzaju „We are yet another indie developer from Warsaw Poland”. Jeżeli nie chcecie więc ginąć w tłumie, warto chwilę zastanowić się nad innym sposobem komunikowania własnego studia. Pisaliśmy o tym więcej tutaj.