Kolejne części Kangurka Kao trafią na Steam

I chodzi o te stare i kultowe, a nie wydaną w maju 2022 roku najnowszą część.

Seria Kangurka Kao to kawał historii studia Tate Multimedia i polskiego gamedevu. Jako jedyna z niewielu polskich produkcji trafiła m.in. na takie znane konsole jak Dreamcast, GameCube, pierwszy Xbox czy PlayStation 2. Ukłon w stronę posiadaczy komputerów PC pojawił się w 2021 roku, bo na GOG-u pojawiła się pozycja Kao the Kangaroo Trilogy, zawierająca pierwsze trzy części serii.

Ale nie były dostępne na Steamie, najpopularniejszej platformie cyfrowej dystrybucji na świecie. W czerwcu 2019 roku do sklepu Valve zawitała gra Kao the Kangaroo: Round 2. Jednak wciąż fani serii nie mogli na Steamie zagrać w pierwszą i trzecią część. Aż do teraz. Popularne kilkadziesiąt lat temu platformówki 3D zawitają tam 27 kwietnia 2023 r. Warto przypomnieć, że Kao the Kangaroo premierę miał w roku 2000, a trzecia część Kao the Kangaroo: Mystery of the Volcano w 2005.

Dzisiaj te gry mają 23 i 18 lat, i w takiej formie trafią do sprzedaży. Poniżej możecie obejrzeć dwa trailery, które pozwolą sięgnąć pamięcią do wspomnień z dzieciństwa.

Warto dodać, że najnowsza część serii – Kangurek Kao z 2022 roku – 4 maja otrzyma dodatek Bend The Roo’les. Zawierać będzie nową kampanię z kilkoma poziomami z różnymi wyzwaniami i bossem, Królem Krabów.