Trek to Yomi: Zwiastun historii i (przybliżona) data premiery

Samurajskie kino sprzed pół wieku stanie się grywalne szybciej, niż sądzicie.

Podczas wczorajszego State of Play nie brakowało niespodzianek: Capcom zaprezentował Exoprimal, co-opowy shooter z dinozaurami (nie jest to Dino Crisis, ale lepszy rydz niż nic). Square Enix pokazało taktycznego jRPG-a The DioField Chronicle oraz action RPG Valkyrie Elysium. Z kolei Sony ujawniło Returnal: Ascension, darmową aktualizację do ubiegłorocznego hitu, która doda do builda opcję zabawy w co-opie i tryb przetrwania.

Nie zabrakło także polskiego rodzynka. Nieco wbrew nazwie „zwiastun fabularny” Trek to Tomi pokazuje całkiem sporo stylowej walki. Ponadto dostajemy klasyczną opowieść o samotnym samuraju, który składa swojemu umierającemu mistrzowi przyrzeczenie… oraz, co ciekawe, sporo onirycznych sekwencji rozgrywanych w zaświatach.

W nowy tytuł Flying Wild Hog zagramy wiosną 2022.

Raptem tydzień temu zadebiutowała trzecia odsłona Shadow Warriora, która spotkała się z niezłą reakcją prasy, ale na Steamie przyciągnęła wyraźnie mniej odbiorców od poprzedniczki. Równolegle studio przygotowuje Evil West (western z wampirami) i rozwija Space Punks (hack’n’slash science-fiction).