Total Tank Simulator znalazł wydawcę, twórcy chwalą się liczbami i prezentują zwiastun

Sieroty po Battlefield Heroes znajdą w nim coś dla siebie.

„Strategiczny symulator bitew” pojawi się na pecetach na początku 2020, a jego wydaniem zajmie się 505 Games (mający w portfolio m.in. Don’t Starve’a, PayDay’a 2 czy polskie NecroVisioN). Ogłaszając współpracę, opublikowano trailer, który udowadnia, że druga wojna światowa była plastikowa. To zarazem niezła okazja, by przyjrzeć się fizyce i zniszczalności otoczenia.

Jako dowódca osadzimy na mapie oddziały (piechotę, czołgi, dwupłatowce), by później własnoręcznie nimi pokierować. Obok kampanii pojawią się alternatywne tryby (sandbox, survivalowy shadow mode), zabraknie natomiast multiplayera, który ponoć nie cieszył się dostatecznie dużą popularnością. Frakcji ma być sześć (w tym Polska), jednostek ponad 200, a map – ok. 50 (od Sahary, przez zielone pola Europy, bo zaśnieżoną rosyjską tajgę).

Ponadto twórcy pochwalili się, że materiały na temat gry odtworzono na YouTubie 35 mln razy, a do testów czterech wersji dema zarejestrowało się 200 tysięcy osób. Dodajmy, że Noobz from Poland planuje zadebiutować w przyszłym roku na NewConnect. Firma rozpoczyna również preprodukcję nowej gry, osadzonego w realiach II wojny światowej grand strategy. Szczegółów jednak (przynajmniej na razie) brak.