Vivid Games na potęgę portuje na Switcha

Komercyjne hity kolegów przeniesie QubicGames.

Real Boxing 2, Godfire: Rise of Prometheus i Mayhem Combat trafią na nową platformę w bliżej niesprecyzowanym okresie przyszłego roku. Jedna z bydgoskich gier (Space Pioneer) jest już na niej dostępna od 6 grudnia, a w pierwszym kwartale 2020 dołączą do niej Gravity Rider Zero, Crash Drivers, Sheep Patrol, Fly Sky High i Pocket Mini Golf.

Dla przypomnienia: „symulatorowi boksera” Real Boxing 2 pomogła bliska premiera „Creeda” (spin-off klasycznego „Rocky’ego” z Michaelem B. Jordanem w roli głównej). Grę chwalono zarówno za oprawę (opartą na Unreal Engine 4), całkiem intuicyjne sterowanie, jak i szerokie możliwości personalizacji zawodnika.

Godfire był swego czasu promowany jako mobilna odpowiedź na sukces serii God of War. Również w tym wypadku recenzenci nie mogli się nadziwić, że na ekranie smartfona można ujrzeć tak dobrą grafikę i że na iOS-ie da się opowiedzieć historię z użyciem podobnych środków, co na większych platformach. Jednocześnie kręcili jednak nosami na monotonię rozgrywki.

Z kolei brawler Mayhem Combat próbował przenieść na małe ekrany mechanizmy znane z cyklu Super Smash Bros., które żenił z estetyką Fortnite’a.