Tools Up! się kończy; drugiego życia (raczej) nie zyskał

The Knights of Unity ostatni raz każe nam przywdziać ogrodniczki i gumofilce. 

Tools Up!, a więc rodzima odpowiedź na sukces Overcooked, debiutował w zamierzchłym 2019 (zresztą z problemami). W kwietniu 2021 duet The Knights of Unity & All in! Games niespodziewanie zapowiedział trzy rozszerzenia, które – twierdzono – powinny przynieść w tym roku 3 mln zł.

Czy to realna prognoza? Cóż, nie wiemy, jak gra radzi sobie na platformach Nintendo i Sony, natomiast na Steamie przyrost graczy jest raczej niespektakularny.

(źródło: SteamCharts)

Pierwsze z DLC, The Tree House zabrało nas w okolice tytułowego domku na drzewie, gdzie zajęliśmy się pieleniem grządek, sadzeniem roślin oraz walką z sabotującym ww. przedsięwzięcia szopem. Kolejne, Tunnel Vision, przyniosło nowego przeciwnika (kreta) oraz pozwoliło nam przeprawiać siebie (i przedmioty) przez rury.

Home Sweet Home dodaje do zabawy 15 poziomów, garść skórek i kolejnego oponenta (smrodliwy smog). Więcej o nowinach dowiecie się ze zwiastuna premierowego.

Do 27 września, do godziny 17:00 pierwszy odcinek DLC będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry. Jakby tego było mało: pierwowzór przeceniono o 70% (zarówno na Steamie, eShopie, jak i w sklepie PlayStation).

Pikanterii premierze przydaje konflikt między The Knights of Unity a All in! Games. Kilka miesięcy temu studio wypowiedziało wydawcy umowę, tłumacząc ten ruch opóźnieniem płatności. Więcej o sprawie dowiecie się z tego newsa.