Tools Up! wyprawia się do ogrodu

The Knights of Unity wraca do „polskiej odpowiedzi na Overcooked” na dwa lata (!) od jej premiery.

Przyznajemy bez bicia, że trochę o Tools Up! zapomnieliśmy. Rzecz zadebiutowała trochę po cichu, budząc zainteresowanie głównie za sprawą fali negatywnych komentarzy z Chin (o których porozmawialiśmy zresztą z Piotrem Sobolewskim, prezesem The Knights of Unity). W dodatku nie sprzedała się – przynajmniej na pecetach – rewelacyjnie; SteamSpy diagnozuje, że dotychczas użytkownicy platformy Valve nabyli raptem 15 tys. egzemplarzy.

Właśnie dlatego niedawne ujawnienie planów wydawniczych All in! Games mogło zdziwić. Wydawca zapowiedział bowiem, że dwuletni tytuł doczeka się aż trzech DLC, które trafią do nas w II i III kwartale bieżącego roku.

Pierwszy z dodatków właśnie zadebiutował. Garden Party – Episode 1: The Tree House pozwoli nam zając się koszeniem trawy, pieleniem grządek, sadzeniem roślin oraz walką z sabotującym ww. przedsięwzięcia szopem. „Odcinek pierwszy” ma być powiązany fabularnie z pozostałymi, a skupi się – tytuł to nie przypadek – wokół domku na drzewie i otaczającego go ogrodu.

Rozszerzanie pozwoli wyprawić nam się na 15 zupełnie nowych poziomów, a w zestawie otrzymamy nieco kosmetycznych dodatków (gumofilce, rękawiczki, ogrodniczki).

DLC kosztuje – zależnie od platformy – od 22 zł (PC) do 27,50 zł (Xbox One). Autorzy oferują również przepustkę sezonową, która pozwoli na tani dostęp także do kolejnych „epizodów”.

Przypomnijmy, że sednem Tools Up! – podobnie jak dylogii Brytyjczyków z Ghost Town Games – jest chaotyczna kooperacja. Wespół z trzema innymi majstrami malujemy ściany, układamy płytki, przenosimy meble, sprzątamy i… ścigamy się z czasem (w momentach napięcia ujawnia się niekiedy kierownik, który zaczyna dyrygować towarzystwem).