This War of Mine wspiera Polską Akcję Humanitarną

Wpłacając pieniądze na konta PAH-u przysłużycie się słusznej sprawie, a w dodatku możecie liczyć na kody do gier 11 bit studios.

Dla warszawiaków działalność charytatywna to wcale nie pierwszyzna, całkiem niedawno udało im się zebrać 200 tys. zł, które popłynęły do fundacji Humane Society International. Tym razem 11 bit nawiązało współpracę z Polską Akcją Humanitarną. W ramach akcji „Jesteśmy w tym razem” już 27 listopada ruszy trzydniowy, charytatywny stream This War of Mine (wiecie, tej lektury szkolnej). Jak piszą organizatorzy:

„Rok 2020 to jeden z najtrudniejszych od dekad okresów dla pomocy humanitarnej. Pandemia koronawirusa i towarzyszące jej restrykcje gospodarcze, katastrofy naturalne, trwające i nowe konflikty zbrojne, wybuch w porcie w Bejrucie – wszystko to złożyło się na panoramę nieszczęść dotykających ludzi na całym świecie. W takiej sytuacji potrzebna jest ludzka solidarność i empatia”.

Ponadto w informacji prasowej podkreślają oni, że strategia o losach cywili podczas wojny wcale nieźle nadaje się na bohatera akcji:

„Wizja tej gry jest szczególnie bliska PAH ze względu na fakt skupienia się na osobach, którym organizacja codziennie niesie pomoc – na Ukrainie, w Sudanie Południowym, Somalii, Libanie czy Jemenie”.

Dodajmy, że każdy, kto zdecyduje się wpłacić środki na konto PAH-u może liczyć na klucze do This War of Mine (min. 10 zł) i Frostpunka (min. 40 zł). Więcej informacji o inicjatywie znajdziecie na stronie pomagamy.pl/graj.

PolskiGamedev.pl jest jednym z patronów medialnych akcji.