The Tenants wyprowadza się z wczesnego dostępu

Specjaliści od wynajmu mieszkań zmienili miejsce zamieszkania.

Ekipy Ancient Forge Studio (developer) oraz Frozen District (wydawca) wynoszą się bowiem z early accessu. Od dziś The Tenants jest dostępne w pełnej wersji, a jego zwiastun premierowy przypomina, że twórcy wywiązali się z planów na rozwój gry. Od dnia wczesnodostępnej premiery (w marcu zeszłego roku) build wzbogacił się o nowe aktywności, eventy, ulepszenia mieszkań, opcje personalizacji, a także kolejny dystrykt i aktywności związane z endgame’em.

Tytuł pozwala nam stać się rentierem, którego zadaniem jest wynajmowanie mieszkań i domów. Gracz cały czas musi jednak kombinować, jak obniżyć koszty; a także w jaki sposób urządzić wnętrza, by trafić w gusta targetu.

Co przynosi wersja 1.0? Jak czytamy w informacji prasowej:

  • Kwestie głosowe: nagrane dialogi dla wujka Steve’a i elitarnych kontraktów
  • Integracja z Twitchem: Pozwala widzom wpływać na rozgrywkę streamera zarówno w sposób pozytywny, jak i negatywny poprzez głosowania ustawione przez hosta. Czy twoja publiczność pomoże czy pogrąży realizację planów?
  • Nowe elitarne kontrakty: Pięć nowych elitarnych kontraktów dostępnych w trzech dzielnicach w tym: wróżka, bar sushi i studio motion-capture.
  • Zmiany w systemie ulepszeń: media, woda, prąd i ogrzewanie są usunięte z zadań wujka Steve’a i przeniesione do trybu renowacji
  • Opcje otwartego domu: usunięto opcje marketingowe dla otwartych domów i dodano funkcjonalność targetowania ich poprzez zaproszenia do ustalonej demografii (na podstawie wieku, płci, preferencji itp.)
  • Mechaniki agentów: Agenci nieruchomości mogą obsługiwać otwarte domy za gracza oraz być wysyłani na szkolenia by polepszyć swoje umiejętności
  • Poziomy lokatorów: Lokatorzy zdobywają poziomy poprzez interakcje z graczem. Może to skutkować podwyżką czynszów, specyficznymi przedmiotami związanymi z ich archetypem, kastomizacją ubrań i innymi rzeczami.
  • Nowe postaci robotników: Trzy nowe postaci robotników, z których każda może mieć wpływ na rozgrywkę dzięki swoim talentom
  • Dodatkowe osiągnięcia: Ponad 20 nowych osiągnięć

Wczesnodostępne The Tenants sprzedało się wcale nieźle; już po dwóch tygodniach studio mogło się pochwalić zbytem na poziomie 100 tys. egzemplarzy. Nie dziwi zatem, że Ancient Forge pracuje nad pokrewnym tematycznie The Constructors. Tym razem wcielimy się nie w landlorda, ale we właściciela firmy deweloperskiej, a naszym obowiązkiem będzie wzniesienie osiedla, co się zowie!

Więcej o The Tenants przeczytacie na steamowej karcie katalogowej.