The Tenants: „Symulator rentiera” zaprasza na dni otwarte

Zwrotna kaucja za dostęp do prologu wynosi zero złotych.

Pandemia miesza na rynku nieruchomości i najmu okazjonalnego, więc Frozen District i Ancient Forge proponują załatwianie biznesu w wydaniu kanciaście wirtualnym. The Tenants pozwala rozpocząć karierę właściciela nieruchomości od odnowienia i oddania w najem małego apartamentu. Dzięki zyskom z czasem dorobimy się całej siatki lokali rozrzuconych w czterech dzielnicach – wszystkie wymagają naszej uwagi i oznaczają inne kłopoty. Na porządku dziennym będą uciążliwi mieszkańcy, interwencje policji i protesty zniechęconych dantejskimi scenami sąsiadów.

Dystryktem, do którego zabiera nas bezpłatny trial, są zresztą slumsy. Mimo to będziemy mogli spróbować meblowania i odświeżania lokali, inwestując w wyposażenie wnętrz, farby czy tapetę. Wykażemy się też smykałką do interesów, zawierając układy biznesowe o różnym stopniu ryzyka. W prologu znajdziemy też pierwsze cztery „gatunki” lokatorów – każdego najemcę opisuje zestaw statystyk. Inaczej zachowują się studenci, inne kłopoty niesie obecność starszej opiekunki stadka kotów.

Bezpłatna wersja próbna The Tenants ma przygotować nas na premierę gry w pecetowym Wczesnym Dostępie – tę zaplanowano, jeśli wierzyć karcie produkcji na Steamie, jeszcze na ten kwartał.