The Riftbreaker promowany przez giganta AMD

Światowa premiera kart graficznych serii Radeon RX 6000, ćwierć miliona ludzi ogląda konferencję online, a na scenie pomiędzy World of Warcraft: Shadowlands a Far Cry 6 prezentuje się szczecińskie Exor Studios ze swoim The Riftbreaker.

Prezentacja, którą w ciągu doby obejrzało ponad milion osób, zawiera fragmenty wyjątkowo dobrze wyglądających gier, w końcu AMD chciało nią pokazać potęgę swoich nowych kart graficznych. Na samym początku konferencji zobaczycie Dirta 5, Godfalla, następnie zaś Riftbreakera, Far Cry’a 6 i najnowsze rozszerzenie do WoW-a.

Jak mówi Paweł Lekki (Exor Studios), architektura RDNA i Radeon RX 6000 pozwalają zaprezentować twórcom najnowsze rozwiązania graficzne (warto choćby wspomnieć o DirectX 12 Ultimate czy świetnie wyglądającym ray tracingu). Wystarczy zresztą wejść na dedykowaną The Riftbreaker podstronę w serwisie AMD by zobaczyć, że gra prezentuje się fenomenalnie.

To nie koniec współpracy Exor Studios z AMD. 12 listopada zobaczymy materiał z prezentacją RDNA 2, na którym znów pojawi się The Riftbreaker.

Warto wspomnieć, że The Riftbreaker został przesunięty na rok 2021, a jeden z pracowników walczy obecnie z koronawirusem. Mimo pandemii i pracy zdalnej, gra ma wkrótce trafić na pecety, PlayStation 5 i Xboksa Series X. Wersje na PS4 i XBO nie są natomiast do końca pewne.

Powiązane gry: