The Medium też dostanie planszówkę

Nieskromnie przypomnijmy, że czytelnicy PolskiGamedev.pl dowiedzieli się o planach jej stworzenia jako pierwsi na świecie.

O tym, że krakowska spółka myśli nad przenosinami „dwóch światów” z ekranu na planszę – informowaliśmy w magazynie „PolskiGamedev.pl”. Prezes Piotr Babieno tłumaczył nam wówczas, co dzieje się z ekranizacjami Observera i Layers of Fear, przy okazji dzieląc się planami na eksploatację The Medium. Jak mówił:

– Jako ciekawostkę zdradzę, że rok temu mieliśmy propozycję stworzenia filmu, ale z niej zrezygnowaliśmy. Stwierdziliśmy, że wyjdzie to za bardzo „hollywoodzko”, a za mało w naszym stylu; uznaliśmy, że taki ruch mógłby działać na szkodę marki. (…) Ale to nie koniec, myślimy również o innych polach eksploatacji, a naturalnymi partnerami są dla nas twórcy komiksów i gier planszowych. Mamy też kontakt z autorem, który chciałby napisać książkę toczącą się w świecie gry. Czy coś z tego wyjdzie – zobaczymy.

Krakusi ogłosili dziś, że stworzeniem adaptacji (oraz jej wydaniem!) zajmie się Three Headed Monster, mające na koncie ciepło przyjęte Beyond Humanity: Colonies. W ramach umowy Bloober Team otrzyma „wynagrodzenie w postaci udziału w przychodach ze sprzedaży planszówki”.

Na jakiekolwiek szczegóły dotyczące mechaniki, wyglądu gry, czy nawet ewentualnej kampanii na Kickstarterze musimy poczekać… W tzw. międzyczasie odsyłamy do najnowszego odcinka „Polski w grze”, w którym o przenosinach gier na stoły rozprawiają autorzy Frostpunk: The Board Game i Green Hell: The Board Game.