Cyberpunk 2077 i poważne problemy z modami. Twórcy ostrzegają

O problemach z Cyberpunkiem 2077 można napisać książkę, a nawet zrobić serial.

Niestety mimo walki CD Projekt RED z materią, gra nadal ma błędy, a do tego pojawiają się nowe. Patch poprawiający patch, pozwy zbiorowe – wystarczy przejrzeć nasze newsy, dużo złego dzieje się wokół gry i spółki. Twórcy chcieli ostatnio wprowadzić oficjalne narzędzia moderskie… i tu także coś poszło nie tak. Mody, owszem, powstawały, jest wśród nich kilka naprawdę ciekawych inicjatyw… ale od niedawna pojawiła się możliwość przygotowywania ich oficjalnie. W sumie można, ale jest problem. Duży problem, o czym poinformowało na Twitterze studio CD Projekt RED.

„Jeśli planujesz używać modów lub niestandardowych zapisów Cyberpunka 2077 na PC, zachowaj ostrożność. Zostaliśmy poinformowani o luce w zewnętrznych plikach DLL używanych przez grę, które mogą być używane do wykonywania kodu na komputerach PC. Problem zostanie rozwiązany jak najszybciej. Na razie powstrzymaj się od używania plików z nieznanych źródeł.”

Zwraca uwagę sformułowanie „zostaliśmy poinformowani”, a nie „znaleźliśmy”. Ale jakie to ma w sumie znaczenie, jeśli przed twórcami i tak jeszcze masa pracy, by gra działała – w końcu – optymalnie na wszystkich platformach? A na razie idźcie za radą CDPR i jak ognia unikajcie plików z „nieznanych źródeł”. W sumie dotyczy to wszelakiego oprogramowania na PC.