The Medium dostanie swój serial

Krakowski Bloober Team ogłosił nawiązanie współpracy z Platige Image.

W 2019 r. twórcy psychologicznego horroru The Medium dostali propozycję stworzenia filmu na podstawie tej gry, ale z niej zrezygnowali. Rok później tytuł był przedmiotem zainteresowania przynajmniej kilku platform streamingowych i wytwórni, ale i tu nastąpiła wymowna cisza. Aż do teraz.

Spółki Bloober Team i Platige Image podpisały umowę o współpracy, czego efektem ma być serial oparty na grze The Medium. W jej zakresie jest m.in. przygotowanie i koprodukcja. Prace zespołu odpowiedzialnego za ekranizację prowadzone będą pod nadzorem kreatywnym Tomasza Bagińskiego (Platige Image) i Piotra Babieno (Bloober Team). Nie jest zaskoczeniem, że patrząc na sukces serialu animowanego „Cyberpunk: Edgerunners”, chcą podążać śladem CD Projekt RED i wejść w branżę filmową.

Zarówno branża filmowa, jak i przemysł gier wideo, są bliskie mojemu sercu i bardzo się cieszę, że w końcu jest okazja, by połączyć je obie. Moja radość jest tym większa, że do produkcji biorą się dwie polskie firmy, a na podstawie naszej gry powstanie serial. Historia, którą opowiedzieliśmy w grze, została doceniona przez graczy, a teraz kolejne osoby będą mogły o niej usłyszeć. […] Udział w nadzorze kreatywnym tak ważnej postaci w polskiej kinematografii jak Tomasz Bagiński udowadnia, że chcemy stworzyć coś naprawdę niesamowitego.” – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Platige Image specjalizuje się w produkcji i postprodukcji głównie grafiki komputerowej oraz animacji 3D i od wielu lat współpracuje z branżą gier. Od dawna planowali robić „filmowe” gry, ale teraz chcą stworzyć serial na motywach The Medium. Współpracowali z Bloober Team już w przeszłości, tworząc m.in. zwiastun do wspomnianej produkcji. Portfolio mają wypchane po brzegi, że wymienię tylko cinematiki i trailery do takich gier jak Resident Evil: Village, Company of Heroes 3, Call of Duty Black Ops Cold War, Total War: Warhammer III, The Division 2, Metro Exodus, czy polskich Dying Light 2: Stay Human, Outriders, Frostpunk 2 i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Imponujący zestaw.

Łączenie świata filmu i gier to ogromne, ale zarazem pasjonujące wyzwanie. Cieszę się, że mam przyjemność pracy nad takim projektem jak The Medium z tak fantastycznie utalentowaną ekipą” – podkreśla Tomek Bagińskim, producent kreatywny.

Sukcesy takich seriali jak „Wiedźmin”, „Cyberpunk: Edgerunners” czy „Arcane” pokazały, że jest spora widownia czekająca na takie produkcje. Osobiście przyznaję, że z chęcią zobaczyłbym film na podstawie innej gry Bloober Teamu – Observer. Niestety, jedyny możliwy odtwórca głównej roli, czyli Rutger Hauer, zmarł w roku 2019.