The Invincible: Adaptacja Lema dostała długi zwiastun

Podczas Golden Joystick Awards 2021 zobaczyliśmy nowe fragmenty rozgrywki.

Raptem miesiąc po zaprezentowaniu „teasera” (biorę to słowo w cudzysłów, bo materiał był długi i konkretny) ekipa Starward Industries ponownie zabiera nas na planetę Regis III.

Ujęcia z rozgrywki (niestety, częściowo recyklingowane) przeplatają się tu z artworkami, migawkami ze studia i komentarzami Marka Markuszewskiego (reżyser projektu) i Michała Napory (community manager). Ci ostatni wyjaśniają, że akcja będzie prezentowana z perspektywy protagonistki (nieobecnej w książce Jasnej), świat ma być retrofuturystyczny i atompunkowy, nie zabraknie w nim konfrontacji z ludźmi i maszynami, a między frakcjami wyczujemy polityczne napięcia. Ponadto zespół pochwalił się mnóstwem wyborów, jakie wpłyną na konstrukcję świata oraz oraz kilkoma zakończeniami.

Wygląda to jak miks No Man’s Sky’a i The Outer Wilds (co, żebyśmy mieli jasność, jest komplementem). Debiut krakusów zadebiutuje w przyszłym roku, warto wcześniej dodać go do swoich list życzeń (do tego twórcy sami zresztą na powyższym materiale zachęcają).