Terminator: Resistance Enhanced trafi na PlayStation 5

Potwierdziły się informacje z początku grudnia, gdy na stronie internetowej australijskiej organizacji oceniania gier pojawił się wpis związany z grą Terminator: Resistance Enhanced.

Wydana w listopadzie 2019 roku strzelanina Terminator: Resistance studia Teyon zbierała skrajne opinie. Recenzenci zgromadzeni na Metacritic ocenili ją na 46 (PS4), 55 (Xbox One) i 60/100 (PC), a kilkuset graczy dało noty 7-8. Za to na Steamie 92% z ponad 5300 recenzji grających jest pozytywna. Jak widać sprzedaż musi być dobra, bo studio Teyon postanowiło stworzyć ulepszoną wersję.

Terminator: Resistance Enhanced na razie oficjalnie zapowiedziany jest tylko na PlayStation 5, choć na wspomnianej australijskiej stronie jest napisane, że oceniana jest gra multiplatformowa. Niewiadoma pozostaje przy Xboksie Series S/X, bo na ten temat twórcy nie napisali ani słowa. Poznaliśmy za to mnóstwo szczegółów.

„Powróć do akcji z Jacobem Riversem i ponownie przeżyj jego historię, od szeregowego do bohatera Ruchu Oporu.”

Oparty na licencji kultowej serii filmów Terminator: Resistance Enhanced, na PlayStation 5 oferować ma lepszą płynność rozgrywki (60 klatek na sekundę), wysoką jakość grafiki 4K, krótszy czas ładowania, nowe funkcje wykorzystujące możliwości pada DualSense oraz poprawiony balans rozgrywki i poziomu trudności. Zostawmy sprawy techniczne, bo gra otrzyma nowy tryb Infiltrator, gdzie można walczyć z ruchem oporu. A zrobić to można kultowym modelem T-800, w którego w filmach wcielił się Arnold Schwarzenegger. Co najważniejsze, osoby posiadające wersję gry na PlayStation 4 otrzymają bezpłatną aktualizację na PS5. Premiera gry zaplanowana jest na 26 marca 2021 roku.

Na koniec zostaje coś dla kolekcjonerów. Terminator: Resistance Enhanced w wersji na PS5 wyjdzie w dwóch wersjach pudełkowych – zwykłej i kolekcjonerskiej. Ta druga zawierać ma steelbook, dwuczęściowy komiks w twardej oprawie pt. „Zero Day” od wydawnictwa Dark Horse, 4 karty z postaciami i pudełko kolekcjonerskie. Cena i daty wydań nie zostały ujawnione.

Powiązane gry: