Tainted Grail wreszcie (wczesno)dostępny!

Polski krewniak Heroes of Might & Magic prezentuje się w aż dwóch wersjach.

Awaken Realms jest gotowe, by zaprezentować w akcji wariację na temat planszówkowego Tainted Grail: The Fall of Avalon (nawiasem mówiąc – najchętniej fundowanej zbiórki na Kickstarterze w 2018).

Od połowy maja wiadomo, że RPG-a w świecie arturiańskich legend poznamy w dwóch smakach: trybie fabularnym oraz czepiącym z rogalików conquest. Wczesnodostępna wersja obejmuje oba komponenty, pozwala więc rozegrać trzy pierwsze godziny kampanii oraz wyprawić się na inną (acz fabularnie powiązaną) przygodę na losowo generowanej mapie.

Dla przypomnienia: gra miksuje RPG-a i karciankę; jej autorzy obiecują nieliniową historię, duże możliwości personalizacji postaci oraz nieszablonowy sposób zarządzania miastem. Na zachętę serwujemy świeżutki zwiastun:

Build jest dostępny na Steamie i GOG-u.

Równolegle wrocławskie Awaken Realms pracuje nad Nemesis: Distress. Grę zapowiedziano podczas zbiórki na Nemesis: Lockdown, samodzielnego rozszerzenia do doskonale przyjętej (31. miejsce w rankingu BoardGameGeeka!) planszówki. Dodajmy, że kwesta zakończyła się nadzwyczajnym sukcesem, zebrano ponad 5,1 mln funtów.