Survive the Blackout: premierowy zwiastun narracyjnego survivalu postapo

„Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę. Czy można stąd zadzwonić na miasto?”.

Nie, to nie kontynuacja „Seksmisji”, a gra warszawskiego studia Baby Bison Games. Survive the Blackout opowiada historię świata, w którym nastąpił tytułowy blackout (a więc awaria zasilania), co było bezpośrednią przyczyną upadku cywilizacji. Gracz wciela się w grupę ocalałych, którzy, wyruszywszy w niebezpieczną wędrówkę w nieznane, podejmują skrajnie trudne decyzje. Twórcy pytają nas, czy pomaganie innym ocalonym ma w takiej sytuacji sens? Jak daleko może posunąć się człowiek w walce o przetrwanie?

W narracyjnej produkcji każda kolejna rozgrywka oferuje inny ciąg wydarzeń. Każda decyzja niesie za sobą konsekwencje i to my zdecydujemy o losie ocalałych. Tytuł nie stroni nie tylko od wyborów fabularnych, ale również od elementów survivalowych, musimy w nim dbać o pożywienie i odpowiednie gospodarowanie zasobami, ale także o zdrowie i morale każdego członka społeczności.

Survive the Blackout jest już dostępne na Steamie z premierową zniżką -10%. Jak informują przedstawiciele studia Baby Bison Games, w przyszłości ich debiut trafi także na konsole.