Daymare: 1998 – Włosko-polskie Resident Evil 2 z datą premiery na konsolach

Port ukaże się w 17. rocznicę uchwalenia hymnu Wysp Kanaryjskich.

Wydaniem włoskiego horroru zajmie się duet Destructive Creations & All in! Games (pierwszy zespół jest zresztą jego współproducentem). Właściciele pecetów mogą go ogrywać od września, natomiast posiadacze PS4 i Xboksa One dołączą do nich już 28 kwietnia.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun… Nieco jednak szkoda, że ten sam trailer twórcy opublikowali na okoliczność debiutu na komputerach osobistych (podmieniono jedynie planszę na końcu).

Choć szafowanie w nagłówku tytułem „Resident Evil 2” pachnie clickbaitem, tytuł wyrasta z amatorskiego rimejku klasyka. Ivader Studios planowało odświeżyć przygody Claire Redfield i Leona Kennedy’ego, ale na przeszkodzie stanął Capcom. (Który, jak się okazało, sam nad nim pracował).

Mimo wszystko, po zmianie wątków i assetów, produkcja faktycznie powstała, zbierając relatywnie niezłe oceny dziennikarzy (62% na Metakrytyku) i ciepłe opinie odbiorców (78% pozytywnych recenzji użytkowników na Steamie). Podobnie jak japoński pierwowzór oferuje ona kilku grywalnych bohaterów, zarazę pustoszącą niewielkie miasto, podejrzaną firmę biotechnologiczną oraz żywe trupy.