Hellish Quart: Kampanię napisał Jacek Komuda

„Zborowski, będziesz ćwiartowany”?

Komuda to nazwisko niezwykle dla polskiej fantastyki zasłużone, sławę przyniosła mu zarówno gra fabularna „Dzikie Pola” (oraz późniejszy zbiór opowiadań „Opowieści z Dzikich Pól”), jak i bestsellerowy cykl „Orły na Kremlu”. Dodajmy, że literatowi blisko do kultury cyfrowej; jego teksty mogliście przeczytać m.in. w „GameStarze” i „Clicku!”, ma też na koncie scenariusz do moda Neverwinter Nights 2 czy redakcję i stylizację dialogów Mount&Blade: Ogniem i Mieczem.

W minionym roku o pisarzu głośno było w bynajmniej niedobrym kontekście. Gdy lipcowa „Nowa Fantastyka” opublikowała jego opowiadanie „Dalian, będziesz ćwiartowany”, w jego stronę posypały się oskarżenia o homofobię. Odsyłam zresztą do długiego wpisu tłumacza Piotra Tarczyńskiego, dzięki któremu sprawa nabrała medialnego rozgłosu oraz do komentarza pisarza Jacka Dehnela. Redakcja magazynu oficjalnie przeprosiła za publikację, podkreślając, że potępia dyskryminację na tle orientacji seksualnej i utrwalanie negatywnych stereotypów. W ubiegłoroczny Tęczowy Piątek opublikowała też wydanie, którego motywem przewodnim jest tematyka LGBT+.

Kubold, a więc twórca Hellish Quart, pochwalił się właśnie, że Komuda rozpisał fabułę kampanii tytułu.

Gra ma być osadzona w stworzonym przez pisarza uniwersum, w dodatku pojawią się w niej znani z kart książek bohaterowie. Scenariusz jest już ponoć gotowy, ale story mode będzie dostępny dopiero po wyjściu builda z Early Accessu (a więc za rok lub nawet dwa).

Na zachętę otrzymaliśmy zwiastun z ujeżdżającym/szczotkującym konia Komudą w żupanie.

Rzecz zadebiutuje we wczesnym dostępie już 16 lutego. Jej demo możecie sprawdzić zarówno na Steamie, jak i GOG-u.