Space Tail: Longterm przedstawia „wybitną grę wideo”

Znany analityk prezentuje pieskie życie.

Gdy nowopowstałe Longterm Games zapowiadało swój pierwszy projekt, niewiele było o nim wiadomo… poza tym, że będzie „wybitny” i „niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju”, a odbiorcy „będą chcieli w niego grać bez końca”. Czy pokazane właśnie Space Tail: Every Journey Leads Home sprosta tak wysoko zawieszonej poprzeczce?

Tego dowiemy się jeszcze tej jesieni. Koprodukcja z szerzej nieznanym Enjoy Studio to platformówka 2,5D, w której wcielamy się w pieska wysłanego na podbój kosmosu. Bea zgłębi obce planety, korzystając z „trybu detektywa”. Dodajmy, że nie tylko rozwiąże na nich łamigłówki, ale i pozna przyjaciół (oraz nieprzyjaciół). Szczęśliwie: podczas kosmicznych wojaży suczce towarzyszą niejacy Comet Rose i 8088Y, którzy pomogą nam w rozwiązywaniu zagadek.

Gra zadebiutuje jednocześnie na Steamie i na Switchu (na tej drugiej platformie wydawcą ma być skądinąd znane RedDeerGames), zaś nieco później ukaże się na konsolach Sony i Microsoftu. Dociekliwych zachęcamy do sprawdzenia jej steamowej karty katalogowej oraz do obejrzenia pierwszego zwiastuna.